Artykuł

Nie żyje Danuta Szaflarska. Aktorka miała 102 lata

19-02-2017 1183

...

Nie żyje Danuta Szaflarska. Aktorka miała 102 lata
 Wybitna aktorka teatralna i filmowa urodziła się 6 lutego 1915r.Już jako nastolatka lubiła występować na scenie,zadebiutowała w 1939 roku na deskach Teatru na Pohulance w Wilnie.Wystąpiła w pierwszym powojennym filmie "Zakazane piosenki", a po nim  na ekranie pojawiała się regularnie.

Gwiazda powojennych filmów zagrała w  takich jak:

"Skarb", "Zemsta", "Ludzie z pociągu", "Dolina Issy", "Pożegnanie z Marią", "Pajęczarki", "Faustyna", "Tydzień z życia mężczyzny", "Nic", "Żółty szalik", "Królowa chmur", "Jeszcze nie wieczór", "Ile waży koń trojański?" i "Pokłosiu". 

Od 1966 roku należała do obsady Teatru Dramatycznego w Warszawie.Mimo zaawansowanego wieku wciąż była aktywna zawodowo.Przeżyła 102 lata.
Była odznaczona:
- Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
-Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
- Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
 

 
 

Tagi


+113

-79


Komentarze

2017-02-19 18:38:44

Wybitna aktorka


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze

Wydarzenia


Dziś jest: Sobotoa

Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Wydarzenia:
Reklama
Reklamy
wiadomości grudziądz - Co warto zobaczyć w czasie wycieczki do Grudziądza? Dla miłośników historii i fortyfikacji najważniejszą atrakcją jest tutejsza twierdza. Co warto wiedzieć na jej temat? Czym może oczarować zwiedzających twierdza Grudziądz? Przede wszystkim swymi rozmiarami. Wzniesiona przez Prusaków w XVIII wieku twierdza była jedną z największych fortyfikacji tego typu. Aż do I wojny światowej stanowiła ono jeden z najważniejszych elementów w systemie obronnym państwa pruskiego. Jakie były główne zadania tego obiektu? Twierdza Grudziądz miała zapewnić ochronę miastu, strzegła również mostu na Wiśle - wyjątkowo ważnego obiektu. Choć w swych dziejach nie odegrała większej roli, zastosowane tu rozwiązania zachwycają do dziś. Turyści, którzy w czasie wycieczki śladami polskich fortyfikacji zdecydują się na wizytę w tym miejscu, będą mogli zobaczyć bardzo dobrze zachowane umocnienia. Uwagę przyciąga przede wszystkim cytadela. Jest ona tylko sporadycznie udostępniana zwiedzającym. Dlaczego? Bo w dalszym ciągu służy jako obiekt wojskowy. Jednym z tych świąt, gdy cytadela jest udostępniana, jest dzień 11 listopada. To najlepszy czas dla tych, którzy zamierzają odwiedzić Grudziądz i okolice oraz poznać jego najważniejsze atrakcje. praca grudziadz, grudziadz, pup grudziadz, ogloszenia grudziadz, alfa grudziadz, alfa grudziądz, grudziac, grudziąc